Botanická záhrada vo Viedni

Autor: Mária Kuššová | 29.6.2015 o 1:57 | Karma článku: 9,08 | Prečítané:  2436x

Niekedy v zime som si na internete náhodou prečítala starší článok: „Páčia sa vám levanduľové polia, ale nemôžete navštíviť známe francúzske Provensálsko? Stačí zájsť do kvetinových záhrad Hirschstetten u susedov do Viedne"

Hneď som začala pracovať na získaní bližších informácií o týchto záhradách a od tej chvíle som sa už nevedela dočkať kedy ich navštívim. Dočítala som sa, že v dňoch 27. – 28. júna a 4. – 5. júla 2015 sa tu konajú Levanduľové dni. A práve poslednú júnovú sobotu som spolu s mojimi kolegyňami túto, ako som sa dočítala, botanickú záhradu navštívila.

V Trnave sme si kúpili spiatočné lístky do Viedne spolu s celodenným lístkom na mestskú hromadnú dopravu. Vlaková stanica Wien Hauptbahnhof  sa od mojej poslednej návštevy úplne zmenila. Vyrástlo z nej veľké obchodné centrum prepojené v podzemí so vzdialenou stanicou metra. Priestranné  haly sú dobre značené, a tak sledujúc červenú značku U1 sme sa bez problémov dostali k stanici metra na Südtiroler Platz. Tu sme nastúpili na vlak smerujúci do Leopoldau. Vystúpili sme na dvanástej zastávke – Kagraner Platz. Odtiaľto sme pokračovali autobusom č. 22A, ktorý stojí neďaleko od stanice metra, len treba prejsť na druhú stranu. Vystúpili sme na siedmej zastávke - Blumengärten Hirschstetten a od tejto chvíle neprestávame híkať nad všetkou krásou ktorú sme vnímali nielen očami, ale aj nosom a ušami.

Stromová alej a malý, pekne vysadený kruhový objazd nás priviedli ku skleníku, ktorý bol postavený koncom päťdesiatych rokov.  Nachádza sa tu niekoľko druhov exotických rastlín, vtáctva a iných živočíchov.

Na rozľahlých pozemkoch a v skleníkoch sa pestujú kvetiny, ktoré neskôr slúžia na výsadbu vo viedenských parkoch alebo ako ozdoby mestských úradov, škôl a iných inštitúcii. Botanická záhrada sa skladá z rôznych tematických častí. Tie predstavujú nielen zábavný park pre deti a odpočinkové zóny, ale ponúknu vám množstvo nápadov ktoré môžete zrealizovať vo vašej záhrade. Nachádzajú sa tu záhrady jednotlivých krajín ako je napríklad Mexiko, India alebo Francúzsko. Okrem kvetov sa tu nachádza bludisko a aj malá zoologická záhrada s divými mačkami, bocianmi, sovami, korytnačkami a voľne sa pohybujúcimi sysľami. A to najdôležitejšie, vstup do botanickej záhrady a skleníka je zadarmo.

ukážky dvorov

lúka

detské ihrisko s tematikou - hmyz

Čínska záhrada momentálne v rekonštrukcii

v korytnačej záhrade

v mexickej záhrade

u včeličiek

cez vinohrad sme sa dostali na malú farmu

WC

svadobná záhrada

jedna z množstva oddychových zón medzi magnóliami

relax pred búrkou

v provensálskej záhrade

ďalšie oddychové zóny

v ihličnatom lese

a na záver sme zablúdili do pravekej záhrady

Cestou domov sme mali o čom rozprávať... Bol to deň prežitý vo veľkomeste, ale predsa výnimočný.

Foto: autorka

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

DOMOV

Ministra SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta, problémom sú stíhačky

Modernizáciu slovenského letectva chce minister odložiť.

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.


Už ste čítali?