Familypark a maják v Podersdorfe

Autor: Mária Kuššová | 23.5.2015 o 21:50 | Karma článku: 6,81 | Prečítané:  1446x

Asi 60 km od Bratislavy sa v mestečku St.Margarethen nachádza najväčší zábavný park v Rakúsku - Familypark. Bolo to pred dvomi rokmi, keď som sem zobrala moje krstniatka - dvojičky.

V živote to nemajú jednoduché. Narodili sa predčasne s diagnózou detská mozgová obrna a tento zážitkový výlet dostali ako darček k ich 14. narodeninám. Poďte sa s nami pozrieť čo všetko sme tam videli a zažili.

pri vstupe nás privítala táto akrobatická dvojica

predrali sme sa cez boxovacie vrecia a zalietali si nabalónoch

spustili sa na člne

a sediac ťahaním lana sme sa vyšplhali na vrchol veže a urobili fotografie s pohľadom na dračiu dráhu

navštívili sme jaskyňu v ktorej býval krásny a milý drak

Niekto sa zabával s pirátskymi lodičkami na diaľkové ovládanie a iní sa prevážali kompou cez jazero.

 Keďže teplota prudko stúpala, dali sme si krátku osviežujúcu prestávku v jednom z množstva občerstvovacích zariadení a stali sa svedkami susedskej hádky.

Ďalšou atrakciou bola jazda v plávajúcich krokodíloch. Pokojnú plavbu zavŕšilo malé osvieženie vodou, ktoré v horúcom počasí padlo celkom vhod. To bolo radosti...

a letíme dolu ...

 niekde v tej vode sme ...

 to bolo radosti...

Od krokodílov bolo len na  skok k horskej dráhe. Obidve deti boli odvážne (na rozdiel odo mňa) a išli na dvojminútovú jazdu.

Nasledoval výlet v prútených dvojsedačkách  zavesených na stĺpe pripomínajúcom rímsku vežu. Pomocou džojstika sme sa vyviezli do výšky 10. metrov a odtiaľ sa kochali pohľadmi na vinice, park a v diaľke sme zazreli aj slnkom zaliate Neziderské jazero.

 ... a štartujeme

 pohľady zhora

Po skončení vyhliadkovej jazdy na nás hneď oproti čakala chobotnica s lietajúcimi rybami, ktoré sa dali ovládať džojstikom aby sme sa vyhli vodnej sprche, ktorú mal na nás nachystanú delfín. V tomto horúcom počasí sme sa však naschvál nechávali postriekať, aby sme sa osviežili.

Cestu k ďalším atrakciám spestrovali rôzne odpočinkové a hracie zóny.

 v gréckej štvrti

 za 1€ sa tu dal dokúpiť žetón na streľbu do terča

Jazda na traktore cez vidiecku krajinu ich úplne očarila. Deti riadili traktor úplne sami, pomocou pedála. Prechádzali cez pole, kde rástla tekvica, hlávkový šalát. Stál tam i strašiak. Dostali sa až ku králikom, kravám a ovciam. Farmár so svojou harmonikou im spríjemňoval jazdu veselými piesňami.

Ďalšou atrakciou bol jablkový kolotoč, na streche ktorého sídlila rodina bocianov. Tento jablkový let si deti užili asi najviac. Myslím že si dali aj repete. Poslednou adrenalínovou zábavou bol v preklade Potkaní mlyn. Bola to horská dráha s ostrými zákrutami a prudkými zmenami smeru jazdy. Po dlhšom váhaní sme sa my, baby, rozhodli neisť. Asi sme urobili dobre, lebo aj chlapi prišli z jazdy zelení.

jablkový kolotoč

 Potkaní mlyn

Keby sme chceli absolvovať všetky atrakcie, asi by sme na to potrebovali týždeň. Prišiel čas odchodu. Deťom sa vôbec nechcelo. No ale nedalo sa nič robiť. Prešli sme parkom, stali sme sa účastníkmi dejov snáď všetkých rozprávok. Na záver nechýbala zábava pred krivými zrkadlami a strome, na ktorom malé detičky nechávali na stuhe zavesené svoje cumlíky.

 najväčšia radosť bola z perníkovej chalúpky a ježibaby

 tieto bytosti jedli, pili aj tancovali

 nakukli sme aj do strašidelného hradu

 pri krivých zrkadlách

cumlíkový strom

... únava alebo smútok z odchodu?

Týmto sa ale náš výlet ešte nekončil. Keďže sme boli iba kúsok od známeho Neziderského jazera, vybrali sme sa na návštevu do mestečka Podersdorf, ktorému  dominuje na konci móla stojaci červeno-biely maják. Nachádza sa síce na druhej strane jazera, ale oplatilo sa nadísť si zopár kilometrov. Keď sme vystúpili z auta, ovanul nás svieži vetrík dujúci od jazera. Kráčajúc po promenáde, sme mali pocit ako keby sme boli niekde pri mori. Nachádza sa tu jemná štrková pláž s niekoľkými hotelmi, požičovňa lodí a vodných bicyklov. A keďže bolo dosť veterno, na jazere bolo veľa surfistov a nad jazerom zase paraglajdistov.

Záver výletu patril jednej pizzerii s výbornou pizzou, kávou a nealkoholickým pivom a ešte jedným krátkym návratom k mólu s majákom.

Boli sme spolu na množstve ďalších výletov, ale tento zostal pre nich asi nezabudnuteľný. Aj pre mňa. A myslím si že pre každého, kto tento zábavný park navštívi. Či už s deťmi alebo vnúčatami. Vidieť radosť v  detských očiach je na nezaplatenie. A na záver pripájam ešte krátke video.

Fotografie: autorka, Jana Kuššová

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

DOMOV

Ministra SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta, problémom sú stíhačky

Modernizáciu slovenského letectva chce minister odložiť.

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.


Už ste čítali?